Бібу і Мунтяна вшанували футбольним турніром

Бібу і Мунтяна вшанували футбольним турніромУ Полтаві відбувся великий дитячий турнір із міні-футболу. За трофеї боролося 24 команди з різних міст, містечок і сіл Полтавської області . Змагання були присвячені відомим українським футболістам, легендам вітчизняного футболу Андрію Бібі та Володимиру Мунтяну.

За регламентом можна було виставляти як звичайні сільські чи дворові так і більш професійні команди, які представляють спорт школи і навіть виступають на дитячих чемпіонатах області та України. Турнір проходив за олімпійською системою. Тобто, хто програвав – той вибував з боротьби. Фінальні матчі відбулися 1 червня на стадіоні “Динамо”. У старшій віковій групі “Барвінок – Ворскла” здолала команду першого спорт інтернату 4:1, а серед молодших вихованці ДЮСШ імені Горпинко впевнено перемогли “Молодь” – 5:1. Переможцям і призерам, а також кращим гравцям у своєму амплуа вручили кубки і медалі. Нагороди хлопчаки отримали з рук людини чиє імя і носив цей турнір – Андрія Біби.

Турнір, який проводився нещодавно створеною федерацією дворового футболу, мав на меті популяризацію футболу серед дітей та підлітків, залучення їх до занять спортом, активного способу життя, пошук молодих талановитих футболістів. Тренери полтавських дитячо-юнацьких спортивних шкіл вже примітили для себе і запросили до тренувань кількох перспективних хлопчаків.

Багато, хто з учасників саме тут вперше відчув себе футболістом. Адже матчі проходили на кращих спортивних майданчиках Полтави, їх обслуговували найавторитетніші в місті арбітри.

Президент клубу “Шкіряний м’яч” і відомий у минулому футболіст київського “Динамо” та збірної СРСР Андрій Біба, зазначив на необхідності відродження саме дворового футболу. Адже всі відомі у минулому футболісти як то Біба, Мунтян, Блохін, Буряк, Шевченко, Ребров також колись починали з дворового футболу. А вже потім грали на професійному рівні. Нині ж хлопчаків, які б ганяли м’яч у наших дворах та на вулиці побачити можна не так часто. Саме у відродженні дитячого дворового футболу і вбачає перспективу та потенціал улюбленого виду спорту Андрій Біба.

Як зазначив президент Всеукраїнської національної федерації дворового футболу Ілля Кива, такі турніри незабаром відбудуться ще в чотирьох містах України: Києві, Харкові, Донецьку та Запоріжжі. Переможці зональних змагань зустрінуться у фіналі, який відбудеться у серпні в Києві. А з наступного року вже запланований регулярний чемпіонат в кожній області. Команди-переможниці представлятимуть Україну на міжнародних дитячих змаганнях.

http://sport.obozrevatel.com/football/91827-bibu-i-muntyana-vshanuvali-futbolnim-turnirom.htm