Вихованці Кременчуцької колонії змагалися у силі, спритності, кмітливості та футбольній майстерності

Кременчуцька виховна колонія – це не тільке місце, де неповнолітні засуджені відбувають покарання. Тут серед іншого хлопці можуть розвивати свої спортивні здібності. А завдяки Міжнародному благодійному фонду «Визволення» відтепер – й будувати футбольну кар’єру.

Цей день у Кременчуцькій виховній колонії не схожий на інші. На площі перед церквою звучить музика, співають пісні, запрошені спортсмени демонструють гімнастичні вміння та вправляються у єдиноборствах, а начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області порається на клумбі.

Микола Ісаєв, начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області

Треба посадити дерево, збудувати дім, або відремонтувати квартиру (сміється), я перефразовую, дочку виростити або онучку. Я скажу, що не часто я садив дерева. Ну садили звичайно, коли були суботники, а щоб так символічно – це друге чи третє дерево: одну абрикосу посадив в Колонії, і тут – туя.

І туя, й імпровізований концерт – все це у колонії з нагоди традиційної весняної Спартакіади. Остання тут, говорить начальник закладу Юрій Величко, – справжнє свято для всіх без винятку вихованців.

Юрій Величко, начальник Кременчуцької виховної колонії

У нас цей спортивний захід, якщо можна так сказати, носить тотальний характер. Хлопці, які беруть участь, користуються популярністю і повагою серед своїх однолітків, а ті, хто в силу якихось причин не може брати участь в змаганнях, ті активно підтримують, переживають, активно вболівають за своїх друзів.

А повболівати дійсно є за що – змагалися вихованці у 5 видах спорту: гирьовому, настільному тенісі, шахах, шашках та футболі. До речі, щоб перевірити майстерність колоністів ганяти м’яча, на матч спеціально прибули футболісти з Полтави.

Ілля Кива, голова правління МБФ «Визволення», президент Всеукраїнської національної федерації дворового футболу

Фонд «Визволення» готує на території Колонії свою команду, яка вже 1,5 місяці активно тренується і готується до обласних Чемпіонатів. Ми вже втретє привозимо сюди команду з Полтави і намагаємося зрозуміти рівень гравців. Я думаю, що до вересня команда буде у повній бойовій готовності.

Підтверджує слова Іллі Киви і тренер футбольної збірної Кременчуцької виховної колонії, говорить: тренування не пройшли даремно.

Олег Зубов, тренер футбольної команди Кременчуцької виховної колонії

Відчувається прогрес. Є велике бажання у хлопців грати – це втішно. Я думаю, все в них є. Можливо, тільки хтось пізніше почав займатися футболом, хтось раніше. Тому рівень майстерності трохи різний. Але ми будемо готуватися, старатися, підтягуватися, і в майбутньому будуть і перемоги, і результати прийдуть.

А поки великі перемоги ще в дорозі, заохочення вже прибули до колонії – за свої старання вихованці-футболісти та решта учасників Спартакіади отримали від Фонду «Визволення» кросівки, м’ячі та інші презенти.

http://www.misto-tv.poltava.ua/news/14437/