Як Хрещатик став центром дворового футболу країни

На головній вулиці Києва – Хрещатику – відбувся черговий етап чемпіонату країни з дворового футболу серед дітей.

Це був другий етап змагань дворових команд на честь наших знаменитих у минулому футболістів – Андрія Біби й Володимира Мунтяна. Перший етап пройшов у Полтаві місяць тому, а наступні етапи організатори планують провести в різних куточках України. Варто сказати, що саме з дворового футболу розпочинали свій шлях у великий футбол більшість зірок українського і світового рівня.

Хрещатик на один день став центром дворового футболу країни: прямо на головній столичній вулиці було споруджене спеціальне поле з бортиками для гри. Потрібно було бачити сяючі від радості очі 12–13 річних хлопчаків, які отримали можливість проявити свої навич­ки та майстерність у швидкоплинному одноденному турнірі на очах у численної глядацької аудиторії. Матчі складалися з двох таймів по 10 хвилин кожен.

Після тригодинної боротьби на майданчику визначилися фіналісти – полтавський “Барвінок” і “Чайка” з Гребінки. У вирішальному поєдинку полтавці змогли проявити чудову зіграність і високу індивідуальну майстерність. На очах у вимогливих столичних глядачів “Барвінок” крупно виграв – 5:1. Найкращим гравцем турніру був визнаний виконавець команди-переможниці Олександр Кожевников. Володарями індивідуальних призів стали В’ячеслав Ярмоленко (кращий воротар, “Артемівці”), Назар Атанюк (кращий захисник, “Спрайт”) і В’ячеслав Підлісний (кращий нападник, “Гарячі перці”).

Без призів і подарунків цього дня ніхто з юних футболістів не залишився. А медалі, грамоти та кубки Міністра молоді та спорту хлопчаки отримали з рук Равіля Сафіулліна, який особисто відвідав турнір і привітав молодь зі святом. Президент Всеукраїнської федерації дворового футболу Ілля Кива висловив упевненість у тому, що з тих хлопців, які грали на Хрещатику, обов’язково виростуть гравці, майстерністю яких уся країна насолоджуватиметься з часом на трибунах найкращих стадіонів України та світу. Такі турніри варто організовувати постійно, адже майстерність, як відомо, починається з масовості.

http://ukrfootball.in.ua/node/10237