Ілля Кива: «На футбольному полі формується міцне та здорове покоління»

15 квітня у Києві на стадіоні ім. Баннікова пройшов відбірковий турнір чемпіонату «Мільйон на стадіон». У фіналі чемпіонату розігрується мільйон гривень на обладнання нового стадіону в місті команди-переможця.

Даний проект замислювався як стимул до виховання міцного і здорового покоління. Тому до змагання були допущені діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, змушених переселенців із зони проведення АТО та дітей, батьки яких загинули під час проведення АТО.

«Хлопчики повинні вміти перемагати і боротися. Це те, що робить з них чоловіків. Наше завдання, зробити з цих хлопців справжніх чоловіків, захисників. Кожен такий день буде робити нас сильнішими. Це стосується і тих дітей, які з ранніх років встали на шлях правопорушень. Тому тут і представлена Ювенальна юстиція. Адже спорт – це частина виховного процесу. Ми повинні забрати дітей з вулиці і привчити їх до здорового способу життя. Виховати в них бажання бути міцними, сильними. Бути захисниками. Дуже важливо приділяти достатньо уваги спортивному вихованню, адже спорт дисциплінує», – зазначив Ілля Кива, Президент Всеукраїнської національної федерації дворового футболу.

Також він зазначив, що 23 серпня, в День національного прапора України, розпочнеться всеукраїнський турнір «Мільйон на стадіон». «Переможці отримають мільйон на будівництво стадіону в своєму місті. Кожна бажаюча команда зможе взяти участь», – зазначив І. Кива.

«У кожному дворі є команда, яка грає кожен день і підтримує один одного. Але не в кожному дворі є таке поле. Ми – дорослі, представники влади, зобов’язані робити все необхідне для єднання, а об’єднує нас любов до спорту», – зазначив заступник міністра молоді та спорту України Микола Даневич.

Організатори турніру – Федерація футболу України, Всеукраїнська Федерація дворового футболу, благодійний фонд «Розвиток футболу України». Захід відбувся за сприяння Міністерства молоді та спорту, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції.

У змаганнях брали участь команди у складі молодих хлопців 2003-2006 р.н. Серед них команди Києва «Дарниця» і «Факел» та команди Київської області «Каскад» і «Юніор». Також в гості приїхала команда переможців першого відбіркового турніру з Полтави «Молодь», які зіграли у товариському турнірі з киянами.

Спортсмени всіх команд-учасниць були нагороджені пам’ятними дипломами, футболками, футбольними м’ячами. А переможцям вручили кубки та медалі.

Четверте місце здобула команда «Юніор»,

Третє місце – «Дарниця»,

Друге місце – «Факел»,

Перше місце – «Каскад».

«Я думаю, завдяки цим змаганням наша країна відкриє таланти у футболі. У нас з Іллею вже є кілька хлопців у футболі, які завдяки таким змаганням пробилися і грають в юнацьких збірних країни», – сказав перший віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко.

Всі витрати, пов’язані з організацією змагань з футболу, взяли на себе Федерація футболу України та Всеукраїнська національна федерація дворового футболу.